Whatsapp

Akıllı telefonların yayngışlaması ve tamamen hayata girmesi ile sayısız mesajlaşma uyguluması çıktı. Bunların arasında Whatsapp en çok tutulan, kullanılan oldu. Bir nevi yeni MSN. Şu anda en fazla indirilen uygulama ünvanına sahip.

Neler yapılabilir?

Whatsapp’ta ilk olarak mesajlaşma uygulması olarak çıktı. Daha sonra dosya gönderimi, fotoğraf gönderimi, video gönderimi, görüntülü ve sesli görüşme, konum paylaşma özellikleri eklendi.

Whatsapp listesinde rehberde uygulamayı kullananlar otomatik olarak görülüyor. Hemen mesajlaşmaya, konuşmaya başlanabilir. MSN’de olduğu gibi karşı tarafın offline olması önemli değil, online olduğu anda mesaj, gönderim ulaşıyor.  Grup oluşturup grup sohbetleri, paylaşımları da yapmak mümkün.

Görüntülü görüşme ve video gönderme en fazla kullanılan özelliklerinden. Listedeki görüşmek istenilen kişinin online olması yeterli. Dünyanın neresinde olursa olsun anlık olarak görüntülü ve sesli görüşmek mümkün.

Whatsapp Web

Uygulamanın yüzlerce milyonluk kullanıcya ulaşmasından sonra web bölümü de 2015 yılında aktif oldu. Kullanabilmek için telefonun internet bağlantısının aktif olması gerekiyor. Hangi cihaz ile bağlantı kurulduu telefondan üzerinden görülebilir, istenilen an cihazın bağlantısı kesilebilir. Ana nokta telefon.

Telefonda yapılabilen her şey web üzerinden de yapmak mümkün. Dosya gönderimi, fotoğraf ve video paylaşımı, kişi bilgilerine göz atma, ses kaydetme, web kamerasını kullanabilme hepsi kullanılabilir. Tek dezavantajı telefonun internet bağlantısının olması gerekiyor o kadar.

Yazar: osmanov

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir