Telegram

 

Telegram İngilizce telgraf demektir. Mesajlaşma uygulamaları arasında en büyüklerden, en fazla kullanıcıya sahip uygulamalardan biridir. Yeni biri iddiaya göre whatsapp’a en büyük rakip.

Nasıl kullanılır?

Uygulamayı indirdikten sonra bir profil oluşturmak gerekiyor. Telefon numarası ile kayıt yaptırdıktan sonra profilde görünecek bilgiler giriliyor ve kullanmaya hazır oluyor. Profilde belirlenen kullanıcı ismi ile kişi ekleme yapılabilir. Telefon numarası gizli kalacak şekilde kullanılabilir. Bu noktada Whatsapp‘tan ayrılıyor.

Kişi listesinde rehberde uygulamayı kullanalar direk görülüyor. Böylece hemen görüşme başlatılabilir. Grup oluşturup grup sohbetleri, yaplaşımları yapılabilir. Mevcut gruplara gözlemci olarak yani aktif olmadan katılıp izlemek mümkün. Gönderilen mesajlar daha sonra silibilmek ve editleybilmek mümkün bunun yanında belirlenen süre sonunda kendini silen mesajlar gönderilebilir.

Telegram ile bir çok dosya türünü Video, fotoğraf, pdf, ses, konum göndermek mümkün. En dikkat çekici özelliği ise dosya transferi limit 1.5 GB. Başka hiç bir uygulamada bu dosya gönderim kolaylığı yok.

Telegram Web

Telgram’ın en büyük özellilerinden birisi de web. Web üzerinden telefonunuza dosya, fotoğraf, video göndermek mümkün. Web’i telefondan bağımsız kullanılabilir yani web’de işlem yapmak için telefonun internet bağlantısının olmasına gerek yok. Telegram tüm cihazlarda çalışabilir.

Web’in yanında masaüstü uygulması da mevcuttur. Bütün işletim sistemlerinde ve cihazlardda kolaylıkla çalışabiliyor.

Yazar: osmanov

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir