WeChat

 

Mesaşlajma, görüşme, görüntülü görüşme uygulamaları en yaygın kullanılan uygulamalar. Her gün yenileri de ekleniyor. Sadece rehberdeki arkadaşlar ile görüşme imkanı sunanlar olduğu gibi hem arkadaşlar ile hem de yeni insanlarla tanışma olanağı sunan uygulamalar da bulunmakta. Bunlardan biri de WeChat.

Nasıl kullanılır?

Uygulama mağazasından indirdikten sonra Facebook hesabı ile giriş yapılabılabilir ya da telefon numarası ile WeChat için profil oluşturulabilir. Profilde favori filmler, kitaplar, sevilem hayvanlar, sözler, yaşılan şehir bilgileri ile sosyal çevre belirlenir. Bunun yanında  uygulamayı önceden kullanan arkadaşlar rehberde görülür ve hemen arkadaş listesine eklenip sosyal ortam oluşturulur.

Neler yapılabilir?

Wechat’in genel hizmeti görüntülü arama, sesli görüşme, mesajlaşma. Facebook’a benzer bir yapısı var. Fotoğraf, anı paylaşılabilir. Sosyal menü içinde kategorileri seçerek kategorilere göre kulanıcı artatıp kişi ekleme yapılabilir.

Kişi ekleme, qr koduyla, isimle ya da telefon numarası ile ekleme yapılabilir. WeChat her kullanıcıya qr kodu vermekte bu noktada WeChat farklı. “Etrafa bak” ile uygulamanın konum bilgisini kullanmaya izin verip yakındaki WeChat kullanıcı görübiliyor. Kullanıcıları mesafeye, cinsiyete göre ayırıyor. Bu kullacılar ile mesajlaşılabilir, sesli ve görüntülü görüşme yapılabilir. yeni arkadaşlıklar kurup sosyalleşmek mümkün.

Yazar: osmanov

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir