Line

 

Akılı telefonarın hayatımaz girmesi ile her ihtiyaca, isteğe yönelik uygulamlar geliştirildi. Web üzerinde olduğu gibi uygulamalar arasında en çok rağbet görenler arkadaşlık, mesajlaşma, görüntülü görüşme uygulamaları oldu. Sadece rehberdeki listeden görüşülenler, porfil oluşturup yeni insanlarla tanışılanlar farklı farklı arkadaşlık uygulamaları var.

Line

Görüntülü görüşme, video paylaşma uygulamaları arasında kullanıcı sayısında en büyüklerden biri LINE. En çok Asya’da kullanıan LINE bir nevi Asya’nın Facebook’u. Profil oluşturup bir ID edinerek, video, resim, güncelleme paylaşmak mümkün. LINE’ı diğer uygulamalardan ayıran en büyük özelliklerinden birisi masaüstü uygulaması olması. Diğer uygulamalar sadece akıllı telefonlarda kullanılabilirken LINE MSN gibi Skype gibi bilgisayarda çalıştırmak mümkün.

Nasıl kullanılır?

Bir ID oluşturarak telefon numarasını paylaşmadan, kişi eklenebilir, kullanılabilir. ID verilerek eklenen kişi telefon numarasını göremez, gizli kalır. Telefon rehberindekileri de otomatik ekleme yapılabilir, ayarlardan başkasının eklemesine izin ver demek yeterli. LINE gizlilik noktasında iyi.

Neler yapılabilir?

LINE’da fotoğraf, video, bağlantı gibi paylaşımlar yapılabilir, sosyal medya olarak kullanılabilir, Time ve Home. Time ve Home hareketlerini sadece arkadaş listesi görebiliyor bunun yanında iletileri kimlerin görebileceğini ayarlamak mümkün.

Arkadaşlarla anık mesajlaşma, sesli ve görüntülü sohbet edilebilir. Görüntülü sohbet sadece telefonda değil masaüstü uygulamasında da yapılabilir. Sticker ve hediye çeşitliliği ile LINE diğer uygulamardan ayrılıyor. Mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme ücretsiz fakat sticker’lar e hediyeler ücretli.

Yazar: osmanov

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir