ICQ

Bir dönem chat efsanesi ICQ. Chat yapmanın sadece programlar üzerinden olduğu zamanlarda MIRC ve ICQ’yü kullanmayan yoktur. Teknolojide ve internette gelişim ile sohbet önce web üzerinde daha sonra akıllı telefonlar ile uygulamalara geçti. Şu anda sayısız mesajlaşma, chat, arkadaşlık uygulamaları bulunmakta. ICQ zamanın gerisinde kalmayarak uygulamalar arasında yerini aldı.

Nasıl kullanılır?

Telefona indirdikten sonra telefon numarası ile kayıt olunabilmekte. ICQ eskiden olduğu gibi uygulamada da ICQ numarasına sahip olunabilmekte. Telefon numarası yerine bu numara vererek kişi eklenebilir böylece telefon numarası gizli kalır. ICQ geçmiş zamanı unutmamış, eskiden bu numaraya sahip olanar şimdi yine kullanıp oturum açabilirler.

Sadece telefon üzerinden değil bilgisayarda da kullanmak mümkün. Bu sayede her noktadan mesajlaşılabilir, görüşülebilir.

Görüntülü görüşme

Eskinin chat programı ICQ ile uygulamada da görüntülü, sesli görüşme yapılabilir. Sadece telefondan değil web üzerinden hepsini gerçekleştirmek mümkün. Uygulamaya ait sıkıştırma özelliği sayesinde görüntülü sohbet kotaya fazla yük olmuyor, tasarruflu.

ICQ kullanmayan arkadaşlara da ICQ üzerinden ulaşılabilir. Uygulamadan gönderilen mesaj karşıya sms olarak iletiliyor ve ücretsiz.

Tamamen ücretsiz

Mesajlaşma, sesli görüşme, görüntülü sohbet tüm bu özellkler için ICQ hiç bir ücret taep etmiyor bütün özellikleri ücretsiz. Anroid, IOS, windows mağazalarında bulunmakta bütün cihazlarda kullanılabilir.

 

Yazar: osmanov

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir