İnternette sosyaleşmek, arkadaş edinmek

İnternetin hayatımıza girmesiyle yaşam çok hızlandı, uzaklar yakınlaştı, sınırlar kalktı. İnternet kendi başına bir ülke oldu, vatandaşları da tüm dünyanın vatandaşları. Böylelikle milyonlarca insan ile hemen iletişime geçmek mümkün, internette sosyalleşmek kolay. İnternetin, mobil teknolojinin gelişmesi ve hayatta büyük bir yer kaplaması ile artık reel hayattan daha çok insanlar  internette sosyalleşip, arkdaş ediniyorlar. Peki internette soyalleşmek nasıl olur?

Sohbet siteleri

İnternete chat yapmak mümkün bir hale gelince önce chat uygulamaları  ile internette sosyalleşmek, arkadaş edinmek mümkündü. Sonraki yıllarda sohbet siteleri, kameralı sohbet siteleri sosyalleşmek daha kolay oldu. Sohbet sitelerinde, sitenin kullanım şekline göre bir profil oluşturmak ve sitedeki diğer kullanıcılar ile iletişime geçmek yeterli. Yeni insanlara iletişime geçip, sosyalleşip arkadaş edinmek, yen ilişkiler kurulabilir.

Arkadaşlık siteleri

İnsanlar internette daha çok zaman geçirilince ve reel hayatta görülemeyecek kadar insan ile karşılaşınca doğal olarak insanlar bir ilişikide istedikleri kriterlere uygun sevgili adayları aramaya başladılar. Böylece sevgili, flört sitelerine girip profil oluşturarak sevgili edinmek mümkün. İnternette sosyalleşmek için arkadaşlık siteleri kullanılabilir. Farklı farklı arkadaşlık siteleri var, tercihe ve isteğe göre değişiyor. Anonim kalınabilenler, profil oluşturup ilgi alanı hobiler ile tercih edilenler, sadece fotoğraf ve nickin olduğu siteler bulunmakta. Bu şekide ilgi alanına göre arkadaşlıklar, sevgili ilişkileri kurmak kolay olduğu için arkadaşlık sitelerinin kullanıcı sayısı fazla, internette en fazla giriş yapılan sitelerdir. İnternetten sonra sosyalleşmenin şekli değişti. İnternetin hayata kattığı en büyük kolaylıklardan, en büyük katkılarından biri de sosyalleşmeyi sınırların ötesine taşıması. Artık sosyalleşmek demek internette bu aktiviteleri yapmak demek.

 

 

Yazar: osmanov

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir