Mobil Sohbet

 

Telefon teknolojisi, her halde dijital teknoloji aleminde en hızlı ilerleyen teknoloji oldu. Doksanların sonunda takoz diye tabir edilen ev telsiz telefonu büyüklüğünde cep telefonları vardı. İkibinlerin başında teknik özellik olarak bir gelişme olmadı sadece daha uygun, kullanılabilir daha küçük yapıldı. Son gelinen noktada sigara paketi büyüklüğüne kadar inmişti. Daha sonra ikibinlerin ortasında renkli ekranlı telefonlar çıktı, teknoojik olarak ilk adım atışlmış oldu ve devamı çok hızlı bir şekilde geldi. 2007 yılında Apple iphone 3g ile telefon teknolojisinde devrim oldu. Tam olarak dokunmatik, geniş ekran ile telefonun işlevini bilgisayar noktasına getirdi. Bugün üretilen bütük akıllı telefonların refaransı oldu. Iphone 3g ile mobil dünya artık tam anlamıyla kendi dünyasını kurdu.

Mobil cihazlar ve internet

Mobil telefonların yaygınlaşması ve bilgisayar ile yapılabilen bütün işlemlerin yapılabilmesi ile hayatın bir parçası oldu. Önce akıllı telefonlar ile daha sonra mobil cihazlar mobil dünya alt yapısını, yazılımını gerektirdiği gibi geliştirdi. Mobil uygulama mağazalarında hayatı organize edecek, iş hayatını, sosyal hayatı kolaylaştırcak, güzel keyifli zaman geçirtecek, sosyalleşilebilecek uygulamalar ortaya çıktı. Bu uygulamalar arasında en çok kullanılan eğlence, arkadaşlık ve sosyal alan uygulamaları oldu. Her istenilen an hoşça vakit geçirilebilecek, her zaman yeni insanlar tanınabilecek ve sosyalleşilebilecek uygulamalardır.

Dünyanın her yerinden insanlarla tanışmak için vasıta olan bu uygulamalar ile yeni arkadaşlar edinmek, özel hayatta farklılıklar oluşturmak kolay. Her uygulamanın kendine ait özellikleri, ayrıcalıkları var. Kimisi sadece mesajlaşma imkanı sunarken kimisinde görüntülü, kameralı sohbet etmek kimisinde sohbet grupların chat yapmak mümkün. Mobil sohbet dünyasında her isteğe göre bir uygulama mevcut.

Mobil görüntülü sohbet uygulamaları

Mobil görüntülü sohbet uygulamalarında seçenek fazla. Sosyal medya gibi olanlar olduğu gibi sadece arkadaş listesi ile sohbet edilenler var.

Sosyal medya uygulamaları olarak Waplog, Badoo, Fiesta by Tango, OkCupid, Tango örnek gösterilebilir, bunlar en fazla kullanıcıya ait uygulamalardır.

Direk arkadaş listesi ile görüşülen uygulamalar ise whatsapp, Skype, Line, Viber görüntülü ve anlık mesajlaşma olarak en çok kullanıcaya sahip olaanlar.

Yazar: osmanov

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir