Yeni nesil görüntülü görüşme cihazları

Dijital kameranın icadı ve internette kullanıbilmesi ile internette görüntü teknolojisi gelişimi çok hızlandı. Yeni, farklı modeller geliştirildi. Yeni nesil kameralarda hd yayın yapmak sıradanlaştı. Bunun yanında sadece görüntülü görüşme yapmak için multimedya cihazları da geliştirildi.

Portal

Dünyanın en büyük sosyal medya sitesi Facebook bununla ilgili bir çalışma yaptığı söylentiler arasındaydı. Son haberlere göre Facebook cihazda sona geldi yakın zamanda kullanıma sunacak. Facebook’tan önce Amazon Echo Show adında multimedya cihazı çıkarmıştı. Amazon dünyanın en büyük alışveriş sitesi böyle bir girişimde bulunması gayet doğal fakat sosyal bir site olarak Facebook’un girişimde bulunması görüntülü görüşme dünyasında ciddi değişikliğe sebep olacak. Sohbet dünyasının amiral gemisi Facebook.

Facebook cihaza Portal ismini koydu. Geniş açılı kameraya sahip ve sesli komut özelliği var. Geniş açıya sahip ön kamerası sayesinde yüz tanıma özelliği bulunuyor. Neftlix ve Spotify gibi ücretli servisler de kullanılabilecek.

2018 Mayıs ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Görünen o ki tüketici alışkanarını değiştirebilecek bir cihaz olacak. Bekleyip göreceğiz.

 

Yazar: osmanov

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir