Görüntülü görüşme yöntemleri

Sohbet dünyasında görüntülü görüşmenin yeri farklıdır. Milyonlarca insanın hayatını da değiştirdi. Görüşmeler mesajlaşmada, sesli iletişimden görüntülü görüşmeye geçti. Eskiden görüntülü görüşme hayaldi. Evdeki telefonlar ile iletişimin görüntülü hale gelmesi büyük bir hayal ve istekti. Ancak artık bir çok farklı kanaldan, cihazdan görüntülü görüşme yapmak çok kolay. Gereken sadece gerekli donanıma ve wi-fi bağlantısına sahip olmak.

Görüntülü görüşme yöntemleri çok gelişti. Bir çok farklı seçenek mevcut hem cihazlarda hem programlarda. Telefondan, bilgisayardan ve en önemlisi televizyonlardan görüntülü görüşmek mümkün.

Ipad FaceTime

Ipad FaceTime bu seçeneklerden biri. Apple’ın video platformu basit ve kullanışlı. Görüşme yapmak için istenilen kişinin ismini seçerek görüşmeyi başlatılabilir. Karşının apple ürünlerinde yani iphone, ipad, ipod touch, mac’inde bağlantı istediği  düşer, arama gerçekleştirilmiş olur.

Sesli görüşme de olduğu gibi istenilen süre kadar görüşme yapılabilir ve hem de 720p görüntü kalitesinde. Bu platform basit ve ücretsiz, apple’ın her hangi bir cihazını taşımak da kolay. İstenilen her an kullanıbilir. Dünyanın öbür ucundaki sevenlerinizi anında görebilirsiniz.

Skype

Skype ilk sesli görüşmeyle, telefonları arama özelliği ile sohbet dünyasında büyük bir çığır açmıştı. Microsoft’un satın alıp MSN ile birleştirmesinden sonra tekel konumuna geldi, web üzerinde en fazla kullanıcıya sahip sohbet programı.

Skype ile telefondan, bilgisayardan, web üzerinden ve akıllı televizyonlar vasıtasıyla görüntülü görüşme yapmak mümkün. Skype’de bir hesap açıp programı bilgisayara, telefona, televizyona kurup görüşmek istenilen kişiyi seçip aramak yeterli. Ücretsiz ve donanım özelliğinin görüntü kalitesini bozmadan aktarıyor, alıyor. Web üzerinde en fazla kullanılan görüntülü sohbet programı.

 

Yazar: osmanov

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir