Kameralı Sohbet

İnternette Sohbetin Geçmişi

İnterin bugüne kadar ki geçirdği evreler tıpkı yeni doğmuş bir canlının evreleri gibidir. Emekleme zamanlarında ancak belli bir kesim interntete ulaşabiliyordu, yapabilecek işlemler de çok sınırlıydı. İnternette sohbetin geçmişi internet tarihine göre kısa. Doksanların sonunda internet yürümeye başladı böylece daha ulaşılabilir bir hale geldi. Ağın büyümesi kullanıcı sayısının milyonları geçmesi ile internette sosyalleşmek için talep doğdu. İlk başlarda chat programları MIRC, icq vasıtasıyla internette sohbet, chat yapmak mümkündü. İnternetin kendini daha da geliştimesi emeklemekten çıkıp yürümeye başlamasıyla chat yapmak, internette sohbet etmek web (browser, tarayıcı) üzerinden yapılabilir oldu. Böylece sohbet dünyasına chat siteleri girdi.

Bu porgramlar arasında MSN’nin yeri ayrıdır. İneternete erişimi olup MSN hesabı olmayan, MSN kullanmayan yoktur. Anlık mesajlaşmada tekdi. MSN’de telefonda olduğu gibi kişi listesi oluşturup sürekli iletişimde kalınırdı. MSN’yi sesi görüşme özelliğiyle Skype farklı bir seçenek sundu. Skype’nin telefonları arayabilmesi, ücretsiz olması kullanıcı sayısını artırdı, alanında tekdi. Microsoft Skype’yi satıl aldı ve MSN ile birleştirdi, MSN nostalji oldu. Böylece web üzerinde görüntülü sohbette, kameralı sohbette Skpye en büyük oldu.

Tarayıcıda kameralı sohbet

Tarayıcıda kameralı sohbet çok yeni, ikinbinlerin sonunda hayata geçti. Dijital teknolojinin getirdiği bir yenilik. Alt yapının gelişmesi sayesinde ADSL ile hızlanan bağlantı sorunsuz bir şekilde film izlemeye, müzik dinlemeye olanak sağladı. Böylece tarayıcıda kameralı sohbet etmek mümkün bir hale geldi. Ulaşılabilir ücretsiz servisler mevcut fakat kalitei hizmet için kaliteli servisler gerek. Kaliteli servis için kurulmuş kaliteli ücreti sunuculari kameralı sohbet siteleri bulunmakta.

Kameralı Sohbet

Kameranın tarihi eski olsa da dijital kameranın çıkışı yeni. Dijital kamera ile süresiz kayıt almak, kayıtlar üzerinde oynama yapmak çok kolay. Eski teknolojide bunun için donanımlara ve teknik bilgiye ihtiyaç vardı.

İnternet alt yapısının ve teknolojisinin gelişmesi, kameranın dijital hale gelmesi ile internet üzerinde görüntü gönderilebilir ve alınabilir oldu. İnternette film izlemek dahi yakın bir zamanda mümkün oldu. İnternette görüntü teknolojisi yeni sayılır. Bu gelişmeler ile kameranın internete girmesi ile internette sosyalleşmek şekil değiştirdi. Chat programları ile başlayan, sohbet siteleri, chat siteleri devam eden internette sosyalleşmeye kameralı chat de dahil oldu. Kameralı sohbet sitelerinde keyifli, eğlenceli zaman geçirebilmek için kaliteli, iyi hizmet veren kameralı sohbet sitelerini tercih etmek gerek.

Yazar: osmanov

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir